Tarasy drewniane

Strona główna » Drewniane tarasy

Tarasy z drewna są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań na zewnętrzne przestrzenie wypoczynkowe. Ich popularność wynika przede wszystkim z naturalnego wyglądu i ciepła, jakie dają domownikom. Poza tym, drewno jest trwałym i odpornym na działanie czynników zewnętrznych materiałem, dzięki czemu taras z drewna będzie służył przez wiele lat.

Duży drewniany taras na piętrze domu

Montaż drewnianego tarasu jest stosunkowo prosty i może być wykonany samodzielnie przez osoby posiadające odpowiednie narzędzia i umiejętności. Istotne jest jednak, aby wybrać wysokiej jakości drewno, które będzie odporne na działanie warunków atmosferycznych i insektów. Dobrym wyborem będzie modrzew, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Dodatkowo trzeba pamiętać o zabezpieczeniu drewna przeciwgrzybicznie i przeciwpożarowo ( NRO ) i oczywiście zabezpieczamy min. dwukrotnie olejem do drewna.

Przy projektowaniu drewnianego tarasu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy zadbać o właściwe wypoziomowanie terenu pod tarasem i wykonanie solidnego podłoża, aby zapewnić trwałość konstrukcji. Ponadto, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego spadku i przerw między deskami, tak aby woda mogła swobodnie z niego spływać, aby zapobiec ich wygięciu i pęknięciu jak i również gniciu.

Taras drewniany można zagospodarować na wiele sposobów dodając na przykład pergolę, zadaszenie, oświetlenie czy rośliny doniczkowe. Wszystko to sprawi, że taras stanie się piękną i przytulną przestrzenią do wypoczynku i spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Taras drewniany w ogrodzie

Zbuduje dla Ciebie drewniany taras

Skontaktuj się ze mną i dowiedz się więcej o możliwościach i cenach takiej budowy.

Drewniane tarasy - galeria

Odwiedź nas na Instagramie i zobacz co robimy!

Formularz kontaktowy

    Logo Goławicki - Usługi stolarskie i budowlane
    Kontakt
    Dane firmy
    close